Minust

Ma olen iseõppinud karumeister, kes loob looduslikest materjalidest traditsioonilisi käsitöövõtteid rakendades ainulaadseid kootud, heegeldatud ja vilditud karusid. Oma kätega olen loonud tekstiilesemeid üle 13 aasta, kuid aastast 2016 olen tegelenud just erinevast materjalist karude valmistamisele. Minu karud ei ole mänguasjad ega ole mõeldud väikestele lastele, vaid on pigem suunatud täiskasvanud kogujatele. Nüüdseks elavad mu karud mitmel pool üle maailma, näiteks Jaapanis, Ameerika Ühendriikides, Prantsusmaal, Suurbritannias, Austraalias, Tasmaanias, Eestis ja mujalgi.


MLindDolls karud valmivad kõik käsitööna minu koduses stuudios. Minu karud on ainulaadsed ja kordumatud. Koon ja heegeldan nn vabas tehnikas ehk ilma kindla mustri ja kavandita vaid materjali tunnetades, lastes karudel ja teistel tegelastel ise lõngakerast ilmuda. Olen suur traditsiooniliste kaisukarude, nn teddy bear karude, austaja ning üritan traditsioonilistes kaisukarudest kasutatavaid tehnikaid ja esteetikat rakendada amigurumi tehnikas loodud karudes. 

Kasutan harva puuvillast lõnga, sest ma armastan villa lõhna ja pehmust ning selle omadusi. Koon ja heegeldan kohalikust lambavillasest või alpakavillasest lõngast, vahel harva ka puuvilla-villaseguseid lõngu kasutades. Oma lõpliku kuju saavad villasest lõngast kootud või heegeldatud karud aga viltimisprotsessis, milles mängib taas suurt rolli villa kui materjali omadused.

Minu karudel on klaasist silmad, mida tavaliselt kasutatakse mohäär - või viskooskangast traditsiooniliste karude valmistamisel. Lisaks kasutan mitmesuguseid looduslikke värvipigmente (tee, kohv, avokaado, jne), et värvida kangaid ja lõnga.